Šiuolaikiškas apšiltinimas

Šiais laikais itin aktualūs sprendimai, susiję su energijos taupymu. Pastatų šiltinimas – bene viena iš aktualiausių nūdienos problemų. Kaip padaryti, kad nepigiai kainuojanti investicija nenueitų vėjais ir būtų efektyvi?
Pastaruoju metu sparčiai plinta šiltinimas naudojant poliuretano putas. Jos užpildo visus plyšius ir nepalieka šalčio tiltų. Tačiau jomis šiltinant pastatus, verta atidžiai rinktis rangovą. Poliuretano putų esama įvairiausių rūšių, jų plėtimasis ir tankis, o tuo pačiu ir panaudojimas yra skirtingas. Elgiantis netinkamai, išsiplėtusios putos gali net deformuoti sienas.
Dažniausiai naudoja šiltinimui dviejų tipų poliuretaną – uždarų ir atvirų porų. Liaudiškai tariant , atvirų porų poliuretano poros jungiasi viena su kita kaip kempinėje. Toks poliuretanas leidžia paviršiui kvėpuoti, jis naudojamas šiltinant karkasinius namus, stogo konstrukcijas, mūro tarpus. Tokių putų šilumos varža kiek mažesnė, tad jų reikia storesnio sluoksnio. Bet jos geriau išgarina drėgmę, kuri gali patekti per nesandarias stogo dangas, plėveles ir pan.
Uždarų porų poliuretano poros viena su kita nesusisiekia, todėl tokia medžiaga mažiau praleidžia šilumą. Ji naudojama šiltinti namų fasadams, pasyviems namams, betoniniams paklotams, perdangoms, akumuliacinėms talpoms ir pan.
Uždarų porų poliuretanas labai efektyvus šiltinant plokštes, stogus, todėl labai tinka daugiabučiams namams. Nuvalius seną paviršių, ant jo tiesiog purškiamas putų sluoksnis. Putų sluoksnis dar padengiamas specialiu 1-2 milimetrų storio specialios medžiagos sluoksniu, saugančiu putas nuo ultravioletinių spindulių ir nuo drėgmės. Šioms medžiagoms suteikiama 15 metų garantija.
Šiltinimą uždarų porų poliuretano putomis gana dažnai renkasi ir pasyvių namų savininkai – daug tokių namų statoma būtent su plokščiais stogais. Toks šiltinimo būdas labai greitas, bet sykiu ir kokybiškas. Jam nereikia jokio specialaus stogo paruošimo – seną paviršių tiesiog reikia gerai nuvalyti ir nusausinti.
Dažniausia pastatų šiltinimui naudoja tik Europos gamintojų medžiagas, turinčias visus atitikties ir laboratorinių bandymų išvadas bei sertifikatus.
Pastatų šiltinimo darbas poliuretano putomis yra sezoniškas, jo negalima dirbti esant minusinei temperatūrai ir didelei drėgmei ant šiltinamo paviršiaus.
Techninei izoliacijai naudojamos tik uždarų porų poliuretano putos. Šaldymo armatūra iš pradžių apskardinama, o putos purškiamos į ertmes po skarda.
1. Atvirų porų poliuretano poros jungiasi viena su kita kaip kempinėje. Toks poliuretanas leidžia paviršiui kvėpuoti, jis naudojamas šiltinant karkasinius namus, stogo konstrukcijas, mūro tarpus.
2. Uždarų porų poliuretano poros viena su kita nesusisiekia, todėl tokia medžiaga mažiau praleidžia šilumą. Ji naudojama šiltinti namų fasadams, pasyviems namams, betoniniams paklotams, perdangoms. Toks poliuretanas labai efektyvus šiltinant plokštes, stogus, todėl labai tinka daugiabučiams namams.
Šaltinis: jumsinfo.lt

Apie UAB Termovizija įmonės teikiamas šiltinimo putomis paslaugas skaitykite www.termo-vizija.lt

Translate »