Kaip apšiltinti pamatus?

Jūsų namo pamatai yra svarbiausia laikanti viso pastato konstrukcija, tačiau jie ir jūsų jaukaus namo šilumos esmė. Kaip ir žmogaus kojos, taip ir namo pamatai žiema turi būti šilti. Pamatus sunku keisti ir atnaujinti po to, kai pastatas jau yra pastatytas, todėl labai svarbu tinkamai suprojektuoti ir apšiltinti pamatus iš pat pradžių. Prieš apšildant namų pamatus, svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Pastatų pamatus įprasta šiltinti ekovata, polistirenu ar poliuretanu – medžiagomis, pasižyminčiomis ilgaamžiškumu ir puikiomis termoizoliacinėmis bei ekologinėmis savybėmis. Be to, vien sudėti jas neužtenka: reikia kruopščiai atitaikyti, sujungti plokštes, kitaip pro tarpelius į namo vidų pro pamatus skverbsis šaltis.
Pagrindinis dalykas, į kurį reikia atsižvelgti projektuojant, yra pamatų peršalimas. Betono porose sušalęs vanduo įskelia pamatus ir gadina visą pastato konstrukciją. Tai gali tapti netolygaus pastato sėdimo priežastimi. Tačiau gera šilumos izoliacija gali apsaugoti nuo peršalimo ir kitų problemų. Pamatų apšiltinimas ne tik užkerta kelią šalčio ir drėgmės sukeliamoms problemoms, bet ir padeda sumažinti šildymo išlaidas, suteikia komfortą cokolinio namo aukšto patalpose.
Šiluma per grindis ant grunto žiemos metu išeina ne vien į gruntą, tačiau per gruntą ji išeina ir į išorę. Gilesniuose žemės sluoksniuose grunto temperatūra yra pastovi, teigiama. Kelias šilumai išeiti iš patalpos į išorę per grindų ant grunto konstrukciją yra nevienodas ir priklauso nuo vietos ant grindų, t.y. nuo atstumo iki pamato konstrukcijos.
Kadangi didžiausi šilumos nuostoliai per grindis yra arčiausiai pamato (mažiausias kelias), tai dažnai apsimoka šiltinti ne visą grindų plotą, o tik pakraščio zoną (prie pamato) šiluminę izoliaciją klojant vertikaliai  arba horizontaliai. Pakraščių apšiltinimas gali būti įrengiamas išorėje ir viduje, o atskirais atvejais vertikalus apšiltinimas gali būti ir pačioje pamato konstrukcijoje.
Pamatų apšiltinimas iš išorės dažniausiai naudojamas renovuojant pastatus, kai grindų ardymas negalimas ir šiltinti iš vidaus negalima. Vertikalus apšiltinimas pačioje pamato konstrukcijoje gali būti įrengiamas tik statant naujus pastatus.

Pamato horizontalaus apšiltinimo schemos: a) iš išorės; b) iš vidaus
Statant energiškai efektyvius namus, dažnai naudojami kombinuoti pamatų šiltinimo būdai. Tokiu būdu yra smarkiai sumažinami šilumos nuostoliai.
Šaltinis: zinaukaip.lt

Sužinokite daugiau apie – Kaip apšiltinti pamatus – www.termo-vizija.lt

Translate »